تبلیغات
انجمن معلولین جسمی و حرکتی اردبیل

انجمن معلولین جسمی و حرکتی اردبیل
چه زیباست.....لحظه های تلاش برای موفقیت 
قالب وبلاگ
نظر سنجی
به پایگاه خبری اینترنتی انجمن معلولین جسمی و حرکتی استان اردبیل چه نمره ای می دهید؟

لینک های مفید
                            

امسال روز جهانی معلولان در حالی جشن گرفته میشود كه این روز ( 13 آذر 1391 )  با شعار " رفع موانع  برای جامعه فراگیر و قابل دسترس برای همه " نام گذاری شده است. متنی كه در ادامه مطلب مشاهده می كنید، ترجمه پیام سازمان ملل در رابطه با این روز می باشد.بیش از یک میلیارد نفر، در حدود 15 درصد از جمعیت جهان، با برخی از ناتوانی ها زندگی می کنند.

افراد معلول، بزرگترین اقلیت جهان هستند كه اغلب با موانع مشارکت در همه جنبه هایجامعه روبرو هستند. موانع می تواند به شکل های مختلف باشد ، از جمله کسانی که در رابطهبا محیط فیزیکی و یا فناوری اطلاعات و ارتباطات( (ICT و یا كسانی كه در اثر قانون یا سیاست گذاری، یا از نگرش اجتماعی دچار تبعیض اند كه با مشكل دسترسی به جامعه  روبرو می باشند. برایند وجود موانع باعث می شود كه افراد دارای معلولیت، دسترسی برابر به جامعه یا خدمات، ازجمله آموزش و پرورش،اشتغال، بهداشت و درمان، حمل و نقل، مشارکت سیاسی و یاعدالت را نداشته باشند.

شواهد و تجربیات نشان می دهد زمانی كه موانع حذف می شوند و راه برای مشاركت كامل در زندگی و اجتماع برای افراد دارای معلولیت فراهم می شود، كل جامعه توانمند می شوند. بنا براین موانعی كه با افراد مواجه میشوند معلول می باشند، و این باعث ضرر و زیان جامعه  به طور كلی می باشد ، و در دسترس بودن جامعه  برای دستیابی به پیشرفت و توسعه برای همه ضروری و مود نیاز است.

کنوانسیون حقوق افراد دارای معلولیت (CRPD) وجود موانع را به عنوان یك بخش مركزی از معلولیت به رسمیت می شناسد. بر اساس كنوانسیون مفهوم معلولیت در حال تحول است كه " نتایج حاصل از تعامل بین افراد مبتلا به اختلالات و موانع نگرشی و محیطی كه مانع مشاركت كامل و موثر این افراد در جامعه بر اساس و مبنای برابر با دیگران است".

دسترسی و رسیدن به این اهداف برای افراد معلول، نه تنها از حقوق اساسی و به رسمیت شناخته شده توسط (CRPD) می باشد، بلكه پیش نیازهایی برای بهره مندی از سایر حقوق است. كنوانسیون حقوق افراد دارای معلولیت ( ماده9  ، دسترسی )، به دنبال فعال كردن افراد دارای معلولیت برای یك زندگی مستقل و مشاركت كامل در تمام جنبه های زندگی و توسعه می باشد.لازم است كشورهای عضو با اتخاذ اقدامات مناسب از دسترسی افراد دارای معلولیت و همچنین برای شناسایی و رفع موانع برای دسترسی افراد دارای معلولیت به همه جنبه های جامعه، بر مبنای برابر با دیگران اطمینان حاصل كنند. با وجود این، در بسیاری از نقاط جهان امروز، عدم آگاهی و عدم درك در دسترس بودن جامعه برای افراد دارای معلولیت به عنوان یك مسئله قطع كننده توسعه، مانعی بر سر راه دستیابی به پیشرفت و توسعه از طریق اهداف توسعه هزاره، ونیز سایر نتایج مورد توافق بین اللمللی برای همه باقی مانده است.

بزرگداشت روز جهانی افراد دارای معلولیت در سال 2012 فرصتی برای رسیدگی به اینمحرومیت با تمرکز بر ارتقای دسترسی و از بین بردن تمام انواع موانع در جامعه است.

گردآورنده و مترجم: مهندس افشین پرفکرمقدم

سایت اینترنتی:  http://www.reysdp.comبرچسب ها: معلولین، سوم دسامبر،
[ سه شنبه 14 آذر 1391 ] [ 02:00 ب.ظ ] [ انجمن معلولین جسمی و حرکتی استان اردبیل ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

انجمن معلولین جسمی و حرکتی اردبیل در سال 1380 تأسیس یافت و بعد از 6 سال فعالیّت در زمینه خدمت رسانی به معلولین با وقفۀ 3 ساله مواجه شد اما با همّت عده ای از معلولان بزرگوار مجدداً فعالیّت خود را از سال 1389 شروع کرده است.

آدرس دفتر: اردبیل - دروازه مشگین – جنب داروخانه قدس و دفتر اسناد رسمی 83
تلفن تماس 3363013 - 0451
ساعت کاری 7/30 الی 14/30
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

.

.

تماس با ما

فروش بک لینکطراحی سایت