تبلیغات
انجمن معلولین جسمی و حرکتی اردبیل

انجمن معلولین جسمی و حرکتی اردبیل
چه زیباست.....لحظه های تلاش برای موفقیت 
قالب وبلاگ
نظر سنجی
به پایگاه خبری اینترنتی انجمن معلولین جسمی و حرکتی استان اردبیل چه نمره ای می دهید؟

لینک های مفید

به مناسبت ۱۲ آذرماه روزجهانی معلولیت

ازنگاه ابزاری به افراد دارای معلولیت  تا قوانین خاک خورده تبلیغاتی

بازهم به ۱۲ آذرماه سالروز، روزجهانی معلولین نزدیک می شوییم، کم کم تنها نهاد متولی افراد داری معلولیت که متاسفانه نام بهزیستی را باخود یدک می کشد، درتکاپویی برنامه ریزی شده مدیران اکثرا” متنفر خود از افراد داری معلولیت را به صف نشانده وبرای هر مدیرکلی ،دیکته ای نوشته می شود،دراین بین برخی از تشکلهای غیردولتی افراد داری معلولیت نیز،بی خبر ازنگاه ابزاری سازمان بهزیستی  به افراد داری معلولیت، دربازی خودشرینی مدیران  سازمان بهزیستی ، همایشها وبرنامه های را تدارک دیده اند ،انگار نخبگان افراد داری معلولیت نیز ،بدین واقعیت تلخ رسیده اند که برای حداقلها که شده ،چاره ای بجز همراهی با متولیان بی درد  ندارند.

اگرمن نگاهم به سازمان بهزیستی به عنوان تنها متولی افراد داری معلولیت، کدر گشته است ،ازبی انصافی ویا حق نشناسی نیست ، من نمی گویم که سندش موجوداست ،ولی ….، من می گویم چرا باید قانون بازنشستگی پیش ازموعد افراد داری معلولیت  که بیش از ۲۴ سال است ،به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است ،همچنان خاک می خورد تا تنها به عنوان سند ساختگی خدمت ازآن یاد شود؟

من می گویم چرا باید مدیران تنها نهاد متولی معلولین ،بجای اینکه دست معلولین رابگیرند تا دراین دنیای وانفسا تنها وتنها حق حیات طبیعی داشته باشند ،پاهایشان را سر می دهند تا ازدرعالم زبونی خود به ریش وسبیل آنها بخندند و….

من می گویم قانون حمایت ازحقوق  افراد دارای معلولیت، که بیش از ۸سال از تصویب آن گذشته است ،چراباید بندهای مهمش نادید گرفته شود ، وموادی هم که اجرا می شود ،نه به نیت حضور فعال افراد داری معلولیت درجامعه،بلکه برای  تزئین معابر به نیت تبلیغات اجرائی شود؟

من ازآن جماعت نیستم که می گویند سندش هم موجوداست ولی….،من می گویم زحمت بکشید بروید به معابر عمومی ،بانکها ،مدرسه ها و…..ببینید شیبی که با عنوان مناسب سازی  درست کرده اند ،آیا افراد سالم می توانند درآن حرکت نمایند که من معلول بتوانم؟

من می گویم که براساس قانون حمایت از حقوق افراد داری معلولیت،صدا وسیما وظیفه قانونی دارد که درطول سال به صورت مستمر درجهت حضور فعال وروان افراد داری معلولیت درجامعه ،فرهنگ سازی نماید ودراین مهم افراد داری معلولیت صاحب اندیشه ، مشتاق همکاری هستند،حالا چرا تنها در ایام ماه مبارک رمضان وآنهم برنامه هایی به نمایش عموم گذاشته می شود که بیشتر ترحم آحاد جامعه را به صورت کور تحریک می کند تا نگاه محبت آمیز توام باشناخت آنها را ؟

من می گویم ،سازمان بهزیستی به لحاظ جامعه تحت پوشش خود ،نباید جولانگاه مدیرانی باشد که  تنها صلاحیت آنها، تیم گرایی آنها می باشد ونه تعهد وتخصص آنها؟

اگرتعهد به وابسته بودن مدیرانی به فلان جناح سیاسی باشد،این تعهد نیست ،آفت سازمانی است که بایستی فارغ از نگرشها ،نگاه علمی به افراد تحت پوشش خود داشته باشد.

من می گویم ساختار سازمان بهزیستی  درحدی نبوده است که جوابگوی بیش از هفت ملیون افراد داری معلولیت باشد،واین درحالی بوده است که آماری که سازمان بهزیستی ارائه می دهد ،تنها شامل افراد داری معلولیت شدید وخیلی شدید ی بوده است که کمتر از سه ملیون نفر را شامل می شود، وتازه همین افراد شناسایی شده نیز دربیشتر موارد ازطرف خودسازمان بهزیستی دچار مشکل می شوند.(یعنی بخاطر نگاه غیرعلمی وغیرتخصصی به مقوله معلولیت ،به صورت فله ای ونگرش گزینشی طرد می شوند ومحکوم به ایزوله شدن ازجامعه می گردند)

من می گویم که افراد داری معلولیت نه تنها از مشکل بیکاری رنج می برند ،بلکه افراد داری معلولیت شاغل نیزبخاطر مشاغل تعریف نشده برای افراد داری معلولیت ،درزیر فشارهای کاری واجتماعی له می شوند وکسی هم متوجه این واقعیتهای تلخ نمی باشد.

من خیلی نگفته ها دارم که می توانم بگویم ،ولی به حرمت ارزش انسانی خود ،آنها را دردل خود نگه میدارم ،ولی شمارا چه شده است که حتی ازروز جهانی افراد داری معلولیت نیز،درجهت تثبیت مدیریتها بهره می برید تا اثبات خدمت به محرومین؟

من می گویم برادر وخواهر ” متولی من درسازمان بهزیستی، اگر ظرفیت خدمت به جامعه ای را ندارید که کلکسیونی ازمشکلات تحمیل شده به همراه خود دارند،لا اقل برای وجدان خویش کنار بکشید ،بگذارید آنها که شخصیت مستحکمی دارند ، برای این قشر خدمت نمایند.

مخلص کلام اینکه: امام راحل فرموده بودند: معلولین چشم وچراغ ملت ما هستند،ولی کارکردهای تبلیغاتی که برخی ازمدیران تنها متولی افراد داری معلولیت،به نمایش می گذارد ،براین واقعیت تلخ صحه می گذارد که برای فرصت طلبان ،حتی افراد داری معلولیت نیز وسیله  می باشند تا دنیایشان را سامان دهند.

وبلاگ دست نوشته فرهنگی اردبیلی


http://omidwary.blogfa.com

 

حسن فاتحی


[ یکشنبه 12 آذر 1391 ] [ 12:43 ب.ظ ] [ انجمن معلولین جسمی و حرکتی استان اردبیل ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

انجمن معلولین جسمی و حرکتی اردبیل در سال 1380 تأسیس یافت و بعد از 6 سال فعالیّت در زمینه خدمت رسانی به معلولین با وقفۀ 3 ساله مواجه شد اما با همّت عده ای از معلولان بزرگوار مجدداً فعالیّت خود را از سال 1389 شروع کرده است.

آدرس دفتر: اردبیل - دروازه مشگین – جنب داروخانه قدس و دفتر اسناد رسمی 83
تلفن تماس 3363013 - 0451
ساعت کاری 7/30 الی 14/30
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

.

.

تماس با ما

فروش بک لینکطراحی سایت